Mnóstwo programów w jednym? Teraz to możliwe!

Chyba każdy przedsiębiorstwa ma świadomość, że prowadzenie działu księgowości to wielkie wyzwanie. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na zatrudnienie niezależnego fachowca, który zajmie się sprawami finansowymi naszej firmy. Dotyczy to w szczególności małych działalności, które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku. Warto zapoznać się z programem do księgowości Taxomatic, który cechuje się wysoką funkcjonalnością oraz intuicyjną obsługą. Z pewnością zadowoli on osoby, które nie posiadają doświadczenia w tym zakresie.

Wystawianie faktur

Taxomatic to znakomity program do faktur. Jeśli posiadamy osobne oprogramowanie, to możemy z niego zrezygnować. Stawiając na funkcjonalny program do księgowości mamy pewność, że zminimalizujemy ilość obowiązków, a tym samym zaoszczędzimy czas. To również prosty sposób na to, aby podnieść poziom komfortu pracy. Taxomatic można elastycznie dopasować do własnych potrzeb oraz upodobań, co stanowi wielką zaletę. Fakturowanie przebiega sprawnie i bezproblemowo. Plusem jest dostępność gotowych szablonów, które wystarczy jedynie uzupełnić podczas tworzenia dokumentu. Nie musimy za każdym razem wprowadzać danych kontrahenta, czy też towaru ręcznie.

Własna baza danych

Podstawą efektywnego prowadzenia księgowości jest baza danych. Warto stworzyć ją już na starcie. W opisywanym programie możemy stworzyć listę kontrahentów oraz produktów/usług. Podczas wystawiania dokumentów będziemy wybierać odpowiednie pozycji z listy, dzięki czemu zaoszczędzimy sporą ilość czasu. Możemy wprowadzić nie tylko nazwy, ale również ceny. Wszystko to zwiększa komfort codziennej pracy. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że możemy zrezygnować z bas danych tworzonych w innych programach. Unikniemy potencjalnych nieprawidłowości, które mogłyby pojawić się na etapie kreowania dokumentu.

Księga przychodów i rozchodów

Wiele przedsiębiorstw ma obowiązek prowadzić księgę przychodów i rozchodów. Jej formę elektroniczną utworzymy w programie Taxomatic. To spore wsparcie podczas rozliczania. Zasady wprowadzania danych są jasne i zrozumiałe, a więc poradzimy sobie z tym bez wsparcia specjalistów.

Analiza budżetu

Omawiane oprogramowanie pozwala analizować budżet naszego przedsiębiorstwa. Możliwość generowania raportów sprawia, że skuteczniej będziemy zarządzać finansami firmy. Z pewnością poprawi to efektywność podejmowanych przez nas działań. Będziemy mogli również sprawdzić, co generuje straty finansowe lub nie przynosi oczekiwanych zysków. Każdy raport możemy wygenerować w ciągu kilku minut.